O NAŠÍ ŠKOLE

Karate Do Ostrov je nezisková organizace - spolek (z.s.),
otevřený pro všechny příznivce karate-do, bez rozdílu pohlaví či věku,
kteří se chtějí vzdělávat nejen v tomto bojovém umění, přičemž nejvyšším smyslem je zdokonalování tělesných, duševních a duchovních vlastností a schopností člověka.


Sensei

Tomáš Flašar

(Hlavní instruktor)

2.Dan KWF (2023 - M. Yahara)

1. Dan KWF (2018 - Examiners Shihan: M.Yahara, M. Dorfman, H. Hamiche, M. Fanicchi)


Cestu karate nastoupil v roce 2004 v Ostrově, v oddíle Karate MDDM Ostrov byl členem do roku 2011.
Již jako žák se účastnil seminářů Takeji Ogawy (10. Dan Goju-ryu), rovněž se účastnil sportovních soutěží v rámci WKF.
Na podzim 2011 přechází do Karate Do Ostrov a nastupuje náročnou cestu přizpůsobení svého karate
potřebám funkčních principů karate v duchu technik JKA (Japan Kararte Association), a Karatenomichi (KWF).
V září 2018 získává 1. Dan KWF.
V současnosti se intenzivně věnuje dalšímu studiu karate-do v duchu náročného pojetí v souladu s principy karate Karatenomichi world federation a předává je cvičencům karate KWF dál. Stal se hlavním instruktorem oddílu.

S vedením senseie Tomáše Konečného, mezinárodního instruktora a komisaře KWF, se připravuje se na zkoušky na 3. Dan.

ZKUŠENOSTI

2. Dan KWF (2023 - Examiners Shihan: M.Yahara, M. 
Trenér karate III. třídy
Instruktor "D" KWF
Komisař "D" KWF

 KONTAKT

Telefon: +420 606 596 199
E-mail: karatedoostrov.seznam.czSensei

Mgr. Eva Marie Hejnová

(Instruktor)

1. Dan KWF (2018 - Examiners Shihan: M.Yahara, M. Dorfman, H. Hamiche, M. Fanicchi)


Cestu karate nastoupila v roce 2006 v Ostrově, kde cvičila v oddíle Karate MDDM Ostrov do roku 2011. Poté přechází do Karate Do Ostrov a nastupuje náročnou cestu přizpůsobení svého karate potřebám funkčních principů karate v duchu technik JKA (Japan Karate Association), kde získává další výkonnostní technické stupně a 3. trenérskou třídu Karate JKA. V současnosti se intenzivně věnuje dalšímu studiu karate-do v duchu náročného pojetí v souladu s principy karate KWF v rámci Karatenomichi Czech Republic. V dojo vyučuje skupinu začátečníků (9. - 7. kyu). V září 2018 získává 1.Dan KWF.

ZKUŠENOSTI

Trenér karate (JKA) III. třídy
1.
 Dan KWF (2018 - Examiners Shihan: M.Yahara, M. Dorfman, H. Hamiche, M. Fanicchi)

KONTAKT

Telefon: +420 723 628 471

E-mail: karatedoostrov@seznam.cz

Senpai

Karolína Duřtová

(Instruktor)

1. Dan KWF (2023 - Examiner Shihan: T. Konečný) 


Svou dráhu karate začala roku 2011 pod vedením I. Hodíka (2. Dan) v oddíle MDDM Ostrov. Již jako žačka se účastnila mnoha seminářů např. Takeji Ogawy (10. Dan Goju-ryu), Tatsuy Naky, Okumy Koichira a Kurihary Kazuakiho, rovněž se účastnila sportovních soutěží v rámci organizací WKF, WUKF a CAOKK, kde se umisťovala na předních příčkách.
Na podzim 2017 přechází do Karate Do Ostrov pod japonskou asociaci KWF vedenou M. Yaharou, a stejně tak absolvuje různé semináře. Jejím senseiem se stává Marcel Šolc (3. Dan), jenž ji nasměroval na správnou cestu "DO" nejen v karate, ale i v životě. Pokládá ho za osudového učitele. 
V současné době se intenzivně věnuje především funkčním principům Karatenomichi World Federation a zároveň úspěšně skládá zkoušku na 1. Dan v roce 2023 u mezinárodního komisaře T. Konečného (6. Dan).

ZKUŠENOSTI

1. Dan KWF (2023 - Examiners Shihan: T. Konečný)

KONTAKT

Telefon: +420 702 980 340

E-mail: karatedoostrov@seznam.cz

Sensei

Marcel Šolc

Dne †12. 12. 2021 nás náhle, v plné síle a radosti z budování vlastních prostor ke studiu karate, navždy opustil. Jeho odkaz s námi žije dál. Děkujeme, nikdy nezapomeneme. Oss!

* 18. ledna 1966 v Opavě. Karate začal cvičit pod vedením Josefa Kuttnera Sensei, v oddíle TJ Spartak Horní Slavkov v roce 1983. Později se přestěhoval do Ostrova, kde cvičil do roku 1994 v Budo Karate Klubu Ostrov.

V roce 1994 se poprvé účastní semináře karate JKA (Japan Karate Association) v Opavě, který vede Ing. Sawas Sofianidis sensei. To zcela zvrátilo jeho dosavadní představy a smýšlení o karate. Odchází z klubu a zakládá Hokusei Dojo Karate Do Ostrov, se kterým vstupuje do Czechian Karate Association a pod vedením Ing. Sofianidise Sensei a dalších instruktorů (D. Bonček, T. Konečný), zcela přepracovává své dosavadní karate. V roce 1996 dosahuje Sho Dan při zkoušce u Eliase Kazakease sensei - Zkuš. komisař HQ - Honbu dojo JKA Tokyo ("Old JKA" - Asai Tetsuhiko Shihan / Abe Keigo Shihan / Yahara Mikio Shihan / Kazakeas Elias Sensei / Sofianidis Sawas Sensei). V letech 1996 - 1998 se účastní soutěží karate JKA a spolu se členy Dojo (L. Fošenbauerová, ...) získávají na MČR CzKA cenné medaile a umístění. Původní dojo Hokusei předává svým následovníkům v roce 1999 z důvodu změny bydliště. Později začíná cvičit u Ing. R. Růžičky Sensei v K. Varech a zakládá nové fungující Dojo - Karate JKA Ostrov. Účastní se seminářů pod vedením vynikajících japonských instruktorů HQ JKA - Naka Tatsuya Shihan, Okuma Koichiro Sensei, Takahashi Yuko Sensei. V posledních letech se zcela odpoutává od sportovního směřování karate v rámci JKA a zahajuje spolupráci v rámci organizace Karete No Michi World Federation, založenou v dubnu 2000 legendárním Mikio Yaharou sensei (8. Dan KWF) a Akihito Isakou sensei (8. Dan KWF). Vlastní studium a realizace karate v Dojo tak dostává opět rozměr původního smyslu Budo. V roce 2018 získává 3.Dan KWF u Mikio Yahary Sensei. Jeho hlavním zájmem však zůstalo stále, díky studiu Karate Do, usilovat o dosažení nejvyšších kvalit života po stránce tělesné, duševní i duchovní....

ZKUŠENOSTI

3. Dan KWF (2018 - Examiners Shihan: M.Yahara)

Cvičitel sebeobrany I. třídy (MŠMT)

Trenér karate III. třídy.