KWF Czech Republic

KWF Czech republic je českou asociací mezinárodní organizace Karatenomichi world federation. 


Karate Přerov Shindokai

Oddíl Shindokai dojo – Karate Přerov vznikl v roce 1999 sloučením dvou tehdejších přerovských dojo a to Sakura dojo pod vedením Zdeňka Janoška a Tora dojo pod vedením Tomáše Konečného.

Ve stejném roce se Shindokai dojo stává i členem CzKA – Czechian Karate Association (www.czka.cz). V CzKA se Shindokai dojo účastnilo řady seminářů a soutěží z nichž některé i pořádalo. O výsledcích našich karateka na těchto soutěžích se můžete dočíst v odkazu "Soutěže".

V asociaci CzKA zůstává Shindokai dojo do roku 2015, kdy z asociace vystupuje a vstupuje do Karatenomichi World Federation (www.kwf.jp)


KWF Praha

Dojo KWF Praha vzniklo v roce 2020 pod vedením Tomáše Pinčka.

Jsme členem organizace Karatenomichi World Federation, kterou prezentuje sensei Mikio Yahara a členem Karatenomichi Czech Republic, která je zakládajícím členem této japonské organizace v České republice.

Šótókan 松濤館 (anglickým přepisem často "Shotokan") je styl karate, který v našem dódžó cvičíme, vyvíjel se z různých bojových umění. Tento styl karate zavedl Gičin Funakoši se svým synem Gigo (Jošitaka) Funakoši.

Dódžó tak se říká místu, kde se cvičí karate.