Open KWF Paris Mastercamp 2017

28.05.2017 15:22

26. 5. 2017 až 28. 5. 2017 se karate v Paříži opět nadechne významnou událostí – dalším z řady významných mezinárodních seminářů KWF pod vedením sensei Mikio Yahary (8. Dan, Chief Instructor Karatenomichi World Federation), opět za účasti instruktora Masamichi Otsuky (6. Dan).

Významným počinem pro české karate je nepochybně fakt, že se KWF Czech Republic opět zúčastní tohoto semináře, a to včetně zástupců oddílu (dojo) Karate Do Ostrov.

Je nanejvýš vhodné připomenout, že Mikio Yahara letos 4. dubna oslavil své jubilejní sedmdesáté narozeniny. Na intenzitě, s jakou předává své vědomosti a zkušenosti karate to však není znát. Seminář je zcela přizpůsoben potřebám učit se či zdokonalovat řadu základních principů, které jsou typickými právě pro KWF a tedy celé „Yaharovo“ karate.

Mikio Yahara sensei a jeho filozofie bujutsu karate je svým pojetím výjimečná. A my ostatní máme na mnoho let dopředu stále na čem pracovat…

V průběhu semináře při setkání s velkým učitelem a přesto skromným a nenápadným člověkem i karatekou jsme měli možnost předat mu malé dárky jako projev uznání jak k jeho jubileu, tak zejména jako poděkování za celé KWF ČR.