Myšlenky pro vás (1): O radosti a lásce

05.12.2013 22:00

Úspěch patří k životu, stejně tak i neúspěch... Máte třeba kamaráda, který Vám ublíží, nebo neudělá to, co slíbí... Naštve Vás rodič nebo učitel ve škole. Bolí Vás ruka, koleno, je Vám zima nebo jste celkově unavení... Co s tím?

Svým dalším přístupem a jednáním ovlivníte a změníte celou situaci, celý stav. Jen Vy jej můžete změnit! Nečekejte, jestli to udělá nebo neudělá někdo jiný za Vás. S největší pravděpodobností totiž neudělá. Změňte celou situaci, podívejte se do svého srdce. Je tam něco jako LÁSKA, je tam RADOST a ŠTĚSTÍ. Zaměřte tuto pozornost do tohoto místa. Jděte na trénink, i když Vám to nejde, odpusťte kamarádovi, i když se Vám nechce. Nevíte, proč to udělal nebo neudělal, proč se zachoval tak, jak se zachoval. Nevíte, jaké starosti má váš učitel, zda mu někdo nestůně - třeba jeho starý rodič, dítě, kočka, nevíte, proč je táta nazlobený – že má v práci arogantního šéfa, který znepříjemňuje život všem ve svém okolí a ani to neví...

Vykašlete se na své představy, zapomeňte na svou zlobu, zklamání, rozčarování. Soustřeďte se na své SRDCE, na RADOST, která je tam stále přítomna a pomoci tohoto stavu celou svoji situaci ZMĚŇTE! Cvičte tak, jako by to bylo nejkrásnější cvičení v životě. Tak to je a tak to funguje.

Přišli jste proto, abyste se tyto věci dozvěděli, pokud Vám mám co říci. Naše karate je jakoby hlavní, ale v podstatě vedlejší produkt pro Váš život. Tolik na úvod tréninku, to je myšlenka, kterou jsem vám dnes chtěl říci...  Oss!

 

(Dojo Ostrov, 5. Prosince 2013)