Náš tým

Marcel Šolc

3. Dan KWF (2018 - Examiners Shihan: M.Yahara, M. Dorfman, H. Hamiche, M. Fanicchi)

Cvičitel sebeobrany I. třídy (MŠMT)

Trenér karate III. třídy

...

Dne 12. 12. 2021 nás náhle, v plné síle a radosti z budování vlastních prostor ke studiu karate, navždy opustil. Jeho odkaz s námi žije dál. Děkujeme, nikdy nezapomeneme. Oss!

...

* 18. ledna 1966 v Opavě. Karate začal cvičit pod vedením Josefa Kuttnera Sensei, v oddíle TJ Spartak Horní Slavkov v roce 1983. Později se přestěhoval do Ostrova, kde cvičil do roku 1994 v Budo Karate Klubu Ostrov.

V roce 1994 se poprvé účastní semináře karate JKA (Japan Karate Association) v Opavě, který vede Ing. Sawas Sofianidis sensei. To zcela zvrátilo jeho dosavadní představy a smýšlení o karate. Odchází z klubu a zakládá Hokusei Dojo Karate Do Ostrov, se kterým vstupuje do Czechian Karate Association a pod vedením Ing. Sofianidise Sensei a dalších instruktorů (D. Bonček, T. Konečný), zcela přepracovává své dosavadní karate. V roce 1996 dosahuje Sho Dan při zkoušce u Eliase Kazakease sensei - Zkuš. komisař HQ - Honbu dojo JKA Tokyo ("Old JKA" - Asai Tetsuhiko Shihan / Abe Keigo Shihan / Yahara Mikio Shihan / Kazakeas Elias Sensei / Sofianidis Sawas Sensei). V letech 1996 - 1998 se účastní soutěží karate JKA a spolu se členy Dojo (L. Fošenbauerová, ...) získávají na MČR CzKA cenné medaile a umístění.  Původní dojo Hokusei předává svým následovníkům v roce 1999 z důvodu změny bydliště. Později začíná cvičit u Ing. R. Růžičky Sensei v K. Varech a zakládá nové fungující Dojo - Karate JKA Ostrov. Účastní se seminářů pod vedením vynikajících japonských instruktorů HQ JKA - Naka Tatsuya Shihan, Okuma Koichiro Sensei, Takahashi Yuko Sensei. V posledních letech se zcela odpoutává od sportovního směřování karate v rámci JKA a zahajuje spolupráci v rámci organizace Karete No Michi World Federation, založenou v dubnu 2000 legendárním Mikio Yaharou sensei (8. Dan KWF) a Akihito Isakou sensei (8. Dan KWF). Vlastní studium a realizace karate v Dojo tak dostává opět rozměr původního smyslu Budo. V roce 2018 získává 3.Dan KWF u Mikio Yahary Sensei. Jeho hlavním zájmem však zůstalo stále, díky studiu Karate Do, usilovat o dosažení nejvyšších kvalit života po stránce tělesné, duševní i duchovní....

Mgr. Eva Šolcová

1. Dan KWF (2018 - Examiners Shihan: M.Yahara, M. Dorfman, H. Hamiche, M. Fanicchi)

Trenér karate (JKA) III. třídy

Telefon: +420 723 628 471

E-mail: karatedoostrov@seznam.cz

Cestu karate nastoupila v roce 2006 v Ostrově, kde cvičila v oddíle Karate MDDM Ostrov do roku 2011.

Poté přechází do Karate Do Ostrov a nastupuje náročnou cestu přizpůsobení svého karate

potřebám funkčních principů karate v duchu technik JKA (Japan Kararte Association), kde získává další výkonnostní technické stupně a 3. trenérskou třídu Karate JKA.

V současnosti se intenzivně věnuje dalšímu studiu karate-do v duchu náročného pojetí v souladu s principy karate KWF v rámci Karatenomichi Czech Republic. V dojo vyučuje skupinu začátečníků (9. - 7. kyu).

V září 2018 získává 1.Dan KWF.

V roce 2016 získává 2.Dan KWF u Mikio Yahary Sensei.

Více zde: https://www.karatedoostrov.cz/nas-tym/
V roce 2016 získává 2.Dan KWF u Mikio Yahary Sensei.

Více zde: https://www.karatedoostrov.cz/nas-tym/

 

 

Tomáš Flašar

 1. Dan KWF (2018 - Examiners Shihan: M.Yahara, M. Dorfman, H. Hamiche, M. Fanicchi)

Trenér karate III. třídy

Telefon: + 420 606 596 199

E-mail: tomasflasar@centrum.cz

Cestu karate nastoupil v roce 2004 v Ostrově, v oddíle Karate MDDM Ostrov byl členem do roku 2011.

Již jako žák se účastnil seminářů Takeji Ogawy (10. Dan Goju-ryu), rovněž se účastnil sportovních soutěží v rámci WKF.

Na podzim 2011 přechází do Karate Do Ostrov a nastupuje náročnou cestu přizpůsobení svého karate

potřebám funkčních principů karate v duchu technik JKA (Japan Kararte Association), a Karatenomichi (KWF).

V září 2018 získává 1. Dan KWF.

V současnosti se intenzivně věnuje dalšímu studiu karate-do v duchu náročného pojetí v souladu s principy karate Karatenomichi world federation a předává je cvičencům karate KWF dál. Stal se hlavním instruktorem oddílu.

S vedením senseie Tomáše Konečného, mezinárodního instruktora a komisaře KWF, se připravuje se na zkoušky na 2. Dan.